Przejdź do treści Mapa serwisu Deklaracja dotycząca dostępności stron Akces Lab

Wsparcie webmasterów w tworzeniu dostępnych serwisów

Coraz częściej instytucje zlecające stworzenie nowych serwisów internetowych stawia wykonawcy wymagania związqane z dostępnością. Nowa strona ma być zgodna z zaleceniami WCAG 2.0 tak, aby była zgodna z wymaganiami polskiego prawa.

Nie każdy musi być specjalistą od kwestii dostępności serwisów www. Mało kto tak naprawdę rozumie potrzeby osób o różnych niepełnosprawnościach. Jeszcze mniej jest osób, które potrafią połaczyć wiedzę techniczną webmastera z realnym doświadczeniem w kwestiach niepełnosprawności.

Specjaliści Akces Lab wspierają twórców stron internetowych od samego początku, od samej koncepcji makiet stron tworzonego serwisu. Wskazujemy wszystkie kluczowe elementy, które będą miałyh wpływ na dostepnośc. Powoduje to powstawanie serwisu, w którym zastosowanie zasad zawartych w zaleceniach WCAG 2.0 jest całkowicie "bezbolesne".

Wzrocowym przykładem takiej współpracy był nasz udział w tworzeniu od podstaw nowego serwisu Ministertwa Administracji i Cyfryzacji pod koniec 2013r. Dzieki zdecydowaniu kierownictwa Ministerstwa prace były prowadzone od samego początku w taki sposób, by wszystko było w pełni dostępne dla wszystkich osób niepełnosprawnych. Proces powstawania nowego serwisu został opisany na stronach Ministerstwa.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak będzie dokładnie wyglądało nasze wsparcie w przypadku Twojego projektu, a także ile to będzie kosztowało - napisz do nas na adres biuro@akceslab.pl lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego

Specjalistom Akces Lab zaufali i nie żałowali:

Senat Rzeczypospolitej Polskiej, Centrum Kultury Wrocław Zachód, Muzeum Historii Żydów Polskich, ENEA, Home.pl, Warszawskie metro, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Rządowe Centrum Legislacji, Ministerstwo Finansów, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Środowiska, RadioNakanapie.fm, Poczta Polska, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Raiffeisen Bank, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Urząd Miasta w Bielsku Białej, Mazowiecki Instytut Kultury Ośrodek Pomocy Społęcznej w Dębicy